Відкриті окуляри - засоби індивідуального захисту, що захищають органи зору.
Зір - найважливіший орган почуттів людини. 70% інформації навколишнього світу людина отримує саме завдяки йому. Тому захист зору на робочих місцях підвищеного ризику є пріоритетним напрямком для співробітників охорони праці.
Спецодяг та ЗІЗ, в тому числі захисні окуляри, застосовують для захисту на виробництвах, фабриках, складах. Відкриті окуляри розроблені для захисту від засліплення, ультрафіолетових променів, дрібних частинок, рідин, хімікатів, пилу, які можуть привести до пошкоджень.
Захисні окуляри зазвичай мають лінзи з ударостійкого пластику для захисту очей від уламків, що розлітаються, і бризок рідини. Такі відкриті окуляри мають мінімальну товщину лінз. На лінзи додатково наносять спеціальне покриття, щоб вони не дряпалися, не запітніли й були антивідблисків.
Захисні окуляри застосовуються в медичній, хімічній, будівельній, металообробній, машинобудівній та інших галузях. Моделі розрізняються залежно від призначення.
Спеціальні окуляри застосовуються при зварюванні. Вони мають затемненими лінзами. Для постійної роботи в запиленому приміщенні необхідно використовувати окуляри для захисту органів зору з бічної й надбрівним захистом. Деякі моделі захисних окулярів мають регулювання дужок по довжині, по висоті, що допоможе регулювати їх для власної зручності.
Користуватися окулярами зручно. Відкриті окуляри не спотворюють об'єкти, не потіють, що не натирають при тривалому носінні. Звичайно все залежить від моделей, підходить вони для особи.
Захисні окуляри розрізняються за рівнем захисту в залежності від передбачуваного використання. Важливо вибрати модель з логотипом визнаного сертифікаційного агентства: ANSI (Американський Національний Інститут Стандартів), CSA (Канадська Асоціація Стандартів), CEN (Європейський Центр Стандартів), BSI (Британський інститут стандартів) або SA (Стандарти Австралії).