Технології та матеріали
Технології та матеріали
Види та властивості тканин:
Дефенс. Тканини цієї торгової марки об'єднує те, що у них на лицьову сторону виведені комплексні поліестерові, а на виворітний - сумішові штапельні нитки пряжі. Комплексна пряжа з поліестеру підвищує характеристики міцності, зносостійкість, надає шовковистий блиск. Штапельна сумішова пряжа забезпечує необхідні для таких тканин гігієнічні властивості.
Водовідштовхувальне просочення обмежує змочування поверхні тканини та підвищує захист від виробничих забруднень.
Тканини Дефенса відрізняються між собою щільністю та складом, але сфера їх застосування однакова. Всі вони призначені для виробництва верхнього утепленого спеціального та робочого одягу для захисту від загальновиробничих забруднень (ОПЗ) та несприятливих погодних умов: дощу, снігу, вітру.
Гарда. Саржеве переплетення штапельної змішаної пряжі забезпечує високу повітропроникність цих тканин. Наявність у складі бавовни надає необхідних показників гігроскопічності. Підвищений вміст поліестеру покращує показники зносостійкості та стійкість до розривних навантажень.
Вироби з Гарда відрізняються презентабельним зовнішнім виглядом: матова поверхня, незмінність та формостійкість, збереження кольору після прання протягом тривалого часу.
Тканини Гарда відрізняються між собою щільністю та складом, але сфера їх застосування однакова. Всі вони призначені для пошиття спеціального одягу, а також для робіт у приміщеннях, на відкритому повітрі в теплу пору року. Захищають від загальновиробничих забруднень (ОПЗ), механічних ушкоджень.
Рейнар. Поліестерові волокна забезпечують високі характеристики міцності, зносостійкість. Щільне полотняне переплетення посилює вітрозахист. Гладка поверхня перешкоджає накопиченню бруду між волокнами.
Водостійкі властивості тканини Рейнар набувають за рахунок поліуретанового покриття PU, яке наноситься на виворітний бік. Водовідштовхувальні властивості тканини надає спеціальне просочення на основі флюорокарбону. Вона захищає вироби від намокання та виробничих забруднень.
Різні види тканин Рейнар відрізняються між собою густиною, яка визначає сферу їх застосування. Рейнар 110 і Рейнар 135 - легкі плащові тканини із щільністю 110 і 135 г/м2, призначені для пошиття верхнього легкого одягу, що захищає від дощу, вітру, снігу, бруду.
Тканина Сорочкова - легка сумішова тканина полотняного переплетення без додаткових захисних властивостей. Оптимальний бюджетний варіант для пошиття сорочок та легкого одягу медперсоналу та працівників сфери послуг.
За рахунок невисокої щільності має хороші повітрообмінні властивості. Завдяки поліестеру, що входить до складу - добре тримає форму, не мнеться, не пілінгується.
Брезент - груба, щільна парусина із лляних волокон з додаванням бавовни чи джуту. Джутова нитка-жорстка, шорстка, може пошкодити відкриті ділянки шкіри при контакті. Лляна нитка - також щільна, але м'якша, приємніша на дотик, з нею простіше працювати при пошитті виробів. Як правило, джутовий брезент дешевше, ніж лляний. Залежно від мети подальшого використання парусину просочується водовідштовхувальними, вогнетривкими або протигнильні складами і є технічною тканиною, не призначеною для постійного контакту зі шкірою.
Призначення: технічний одяг та рукавиці для захисту від вологи та механічних пошкоджень, технічний одяг та рукавиці, що захищають від вогню, іскор, бризок розплавленого металу, розпечених абразивних та гострих деталей, рюкзаки, мішки та засоби укриття: тенти, намети, чохли для техніки та обладнання.
Двонитка - міцна, груба сумішова або 100% бавовняна тканина полотняного переплетення. Застосовується при пошитті робочих рукавиць, при виробництві м'яких меблів, для книжкових палітурок, при виготовленні взуття, як упаковка
Двонитка сувора - тканина без заключної обробки (відбілювання та фарбування).
Двонитка апретована - пройшла заключну обробку та оздоблення з нанесенням аппрету. Така тканина має підвищену поверхневу щільність, не змінюється, має необхідну повітропроникність, після остаточного розгладжування тканини на її поверхні відсутні виступаючі волокна. Завдяки цій обробці зовнішній вигляд матеріалу також значно покращується.
Діагональ – легка 100% бавовняна тканина саржевого переплетення без додаткових захисних властивостей. Використовується при пошитті робочого та спеціального одягу, призначеного для робіт у приміщеннях та на відкритому повітрі у теплу пору року.
Саржеве переплетення забезпечує високу повітропроникність, бавовна надає необхідних показників гігроскопічності.
Грета – це тканина полотняного переплетення з особливою структурою: поліефірна нитка виведена на лицьову сторону, а бавовна – на виворітну. Така будова тканини Грета суттєво підвищує її міцність, покращує гігієнічні властивості, надає тканині гарного шовковистого блиску.
На тканину Грета нанесено водовідштовхувальне просочення для захисту від промокання та виробничих забруднень.
Габардин – це тонка, легка, непрозора поліестерова тканина помірної щільності з матовою поверхнею та характерним плетінням. На поверхні цієї тканини чітко проглядається характерний рубчик.
Дуже широке поширення габардин отримав у пошитті спецодягу, корпоративного та медичного одягу.
Габардин м'яко, красиво драпірується, добре тримає форму і не деформується при пранні, добре пропускає повітря, стійкий до зношування, стійкий до намокання.
Спилок є шаром натуральної шкіри, що отримується шляхом її шерфування (розшарування). Зазвичай спилок відносять до ворсових шкір (до складу яких також входять замша, велюр і нубук); при цьому спилок найнеміцніший матеріал з цих шкір, оскільки він є найтоншим з них.
Для використання при виробництві одягу та взуття спилок фарбують у різні кольори, наносять спеціальні покриття та тиснення, обробляють ПВХ.
Зі спилкових шкір виробляють костюми для зварювальників, спилкові рукавички. Зі свинячої шкіри отримують спилок-велюр, що застосовується у взуттєвій промисловості. Цей матеріал досить активно використовується у виробництві спортивного взуття, оскільки нога в ньому «дихає».
Сукно - один з видів вовняної тканини, лицьова поверхня якої має ворсове покриття (повстяний застил), під ним ховається малюнок переплетення тканини. Особливість виробництва сукна заснована на властивості вовняного волокна звалюватися з іншими волокнами завдяки чіпким лусочкам.
Вироби із сукна добре захищають від опіків, іскор та обмороження, тому його широко застосовують у машинобудуванні, металургії та хімічній промисловості.
Синтепон – це неткане полотно, яке добре утримує тепло та має здатність до відновлення форми. Цей синтетичний матеріал має об'ємну структуру, що складається із волокон.
Висока ефективність використання синтетичних поліефірних волокон для виготовлення синтепону пояснюється їхньою гарною пружністю, об'ємністю, шерстистим виглядом, приємною тушостійкістю в пранні і високою міцністю.
Ватин – це неткане полотно, яке виготовляється з відновленого волокна. Ватин використовується у виготовленні верхнього одягу, спецодягу як прокладка, що утеплює, і, взагалі, як утеплювач.
29 листопада 2017